Konferencja Erasmus+ na Zamku Piastowskim

18 lutego br.na Zamku Piastowskim w Raciborzu z inicjatywy naszej szkoły została zorganizowana konferencja “Erasmus+ w powiecie raciborskim – efekty i możliwości”.

Głównym jej celem była prezentacja dobrych praktyk, pomysłów oraz rezultatów wypracowanych w trakcie realizacji projektów unijnych przez szkoły z terenu powiatu raciborskiego.

Gościem specjalnym konferencji była pani Joanna Sobotnik, doradca ds. projektów europejskich i współpracy z zagranicą w Kuratorium Oświaty w Katowicach. W swoim wystąpieniu opowiedziała o założeniach i perspektywach programu Erasmus + na najbliższe lata, zachęcając jednocześnie zebraną publiczność do korzystania z możliwości jakie oferują poszczególne akcje tego programu.

W trakcie konferencji swoje projekty zaprezentowali:

  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 “Mechanik” w Raciborzu
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Raciborzu
  • Zespół Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.

O projektach ZSO nr 1 w Raciborzu:

“Lepsza szkoła – lepsza przyszłość. Podniesienie kompetencji i jakości pracy nauczycieli ZSO nr 1 w Raciborzu” realizowanego w akcji 1 Edukacji szkolnej,

“L’euro:hier, aujourd’hui, demain” oraz “Renforcer le bien-être des élèves

realizowanych w akcji 2 Edukacji szkolnej, ich przygotowaniu, kolejnych działaniach, napotykanych trudnościach i wypracowanych rozwiązaniach opowiedziały koordynatorki: Joanna Kazimierczak i Małgorzata Sokołowska.

Wczorajsza konferencja wpisuje się w oś działań dwóch jednoczesnych inicjatyw naszej szkoły: projektu “Lepsza szkoła – lepsza przyszłość. Podniesienie kompetencji i jakości pracy nauczycieli ZSO nr 1 w Raciborzu” oraz 75-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Raciborzu.

Autorami zamieszczonych zdjęć są Jagoda Główka i Oliwia Morawiec z klasy 3 LP oraz Agencja Promocji Ziemi Raciborskiej.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Archiwa
%d bloggers like this: