70 tysięcy kroków po Pradze

W dniach 11-13 czerwca klasa 2g1 ZSO1 w Raciborzu wraz z opiekunami: p. Magdaleną Myśliwy oraz p. Emanuelą Baron uczestniczyła w wycieczce do Pragi.

Celem wycieczki było pogłębienie naszej wiedzy na temat Pragi oraz wymęczenie nas ?.

W pierwszy dzień zwiedziliśmy praskie wzgórze Wyszehrad z Bazyliką Św. Piotra i Pawła, cmentarzem zasłużonych dla Pragi i całej Republiki Czeskiej. Przechadzając się parkowymi alejkami wysłuchaliśmy najciekawszych legend praskich, które opowiadali niektórzy z nas. Z pełnego tajemnic Wyszehradu przeszliśmy się Nowym Miastem w kierunku dzielnicy żydowskiej – Jozefova. Tu poznaliśmy historie praskiego Golema oraz postać Franza Kafki. Na koniec dnia odbyliśmy rejs łodzią po Wełtawie.

Następny dzień spędziliśmy z panią przewodnik. Przez 6 godzin oprowadzała nas po starej Pradze. Przeszliśmy około 20 kilometrów od klasztoru na Strahowie przez Małą Stronę, Most Karola aż do Rynku Staromiejskiego. Nogi bolały nas niesamowicie, lecz to nie przeszkodziło nam w ponownym wieczornym spacerze po Starówce.

W ostatni dzień podziwialiśmy niesamowicie kontrowersyjne rzeźby Davida Cernego. Następnie poszliśmy do Muzeum Figur Woskowych oraz Muzeum Tortur, żeby za bardzo nie zmoknąć, bo w tym dniu niestety pogoda nas nie rozpieszczała. Oczywiście zobaczyliśmy także wielki Plac Wacława ze słynnym pomnikiem św. Wacława na koniu.

Wycieczka była bardzo udana, dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń, zobaczyliśmy interesujące miejsca, zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć i staliśmy się bogatsi o nowe doświadczenia.

Archiwa
%d bloggers like this: