Absolwenci – rocznik 75

W piątek 31 maja 2019 roku, w 25 rocznicę zdania matury, do I Liceum Ogólnokształcącego przybyli licznie Absolwenci – rocznik 75. Ci młodzi ludzie zwiedzali szkołę pełni energii i w doskonałych humorach. Wspominali radosne chwile w „Kasprowiczu”, podziwiali zmiany, jakie zaszły w szkole, ale przede wszystkim wyrażali wielką dumę, że byli uczniami naszego liceum. Dziś z perspektywy tych 25 lat podkreślali wielką wartość swojego wykształcenia, swoich korzeni. Wspominali Wychowawców (panią profesor Janikową, Jankowską czy pana profesora Żelazkę), Nauczycieli – Mistrzów. Choć los wielu z nich rzucił poza granice Raciborza czy Polski, z wdzięcznością złożyli podziękowania szkole na ręce pani wicedyrektor Grażyny Strózik, która (wraz z panią wicedyrektor Beatą Paduch) była ich przewodniczką po auli, salach lekcyjnych i korytarzach…

Fotografie autorstwa Absolwenta rocznik 75 – pana dr. n. med. Łukasza Labusa – specjalisty chorób płuc.

Było nam niezwykle przyjemnie gościć Przyjaciół I LO, ludzi, którzy odnieśli wiele zawodowych i życiowych sukcesów, z wielką radością przyjęliśmy zapewnienie, że swoją pasją i wspomnieniami chętnie podzielą się z naszą młodzieżą. Zapraszamy ich serdecznie!

Tekst przepięknych podziękowań umieściliśmy w jednej z gablot poświęconych historii i tradycji Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego.

Absolwenci i Przyjaciele I LO! Drzwi „Kasprowicza” są zawsze dla Was otwarte!

Archiwa
%d bloggers like this: