Belgowie lubią się śmiać…

18 maja uczniów naszej szkoły odwiedziła lektorka języka francuskiegoManon Cuppens. Belgijka pochodząca z miasta Liège, reprezentująca Francuską Wspólnotę Belgii, od dwóch lat mieszka i pracuje w Gliwicach oraz pełni funkcję “objazdowego” native speakera w ramach Klas Frankofońskich na Śląsku. Zajęcia z Manon odbyły się w małych grupach językowych. Uczniowie mieli okazję porozmawiać po francusku o sobie, swoich zainteresowaniach oraz dowiedzieć się, jacy są Belgowie. Okazało się, że nie wszyscy wiedzą, że w Belgii obowiązują trzy języki urzędowe: francuski, niderlandzki i niemiecki. Manon podkreśliła, że Belgowie są bardziej uśmiechnięci od Polaków, a Polacy, choć często poważni, ujmują swoją gościnnością.

Zajęcia przeprowadzone były w ramach projektu “Bezpieczna+“, w czasie którego młodzież ma okazję rozmawiać, przebywać i uczyć się z obcokrajowcami, by przełamywać bariery językowe oraz kulturowe.

Archiwa
%d bloggers like this: