Body Worlds Vital – tajemnice ciała ludzkiego

Dnia 11.04 klasa 1bc i klasa 2bm uczestniczyła w oryginalnej wystawie wynalazcy plastynacji dr. Gunthera von Hagensa “BODY WORLDS VITAL w Katowicach. Dotyczyła ona anatomii człowieka. Wystawa celebruje potencjał ludzkiego ciała w ruchu poprzez estetyczną prezentację jego nieskazitelnej formy i złożonych funkcji. Wystawa w edukacyjny sposób ukazuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, np. anatomiczne lustro. Dzięki innowacyjnemu procesowi plastynacji odwiedzający mają możliwość zajrzeć do najskrytszych zakamarków ludzkiego organizmu. Wartość edukacyjna projektu została wysoko oceniona przez szereg instytucji naukowych z całego świata. Dzięki tej wystawie klasy o profilu biologicznym miały okazje zgłębić swoją wiedzę w dość nietypowy i interesujący sposób.

Archiwa
%d bloggers like this: