Certyfikat językowy DSD II (C1)

Po raz kolejny odbył się w naszej szkole pisemny egzamin DSD II (Deutsches Sprachdiplom II stopnia; poziom B2/C1). Przystąpiło do niego 26 uczniów klas trzecich liceum. Pozytywny wynik egzaminu oznacza uzyskanie dyplomu językowego  na poziomie B2/C1 dającego przepustkę na studia w krajach niemieckojęzycznych.

28.11.2018 r. o godz. 7.45 przywitaliśmy naszych trzecioklasistów życząc im „połamania piór” podczas egzaminu.

O godz. 8.00 rozpoczął się pięciogodzinny maraton egzaminacyjny, który składał się z czytania ze zrozumieniem, rozumienia ze słuchu oraz pracy pisemnej (streszczenie tekstu, interpretacja grafiki i rozprawka na temat „ Digitale Selbstvermessung”/dokonywania własnych cyfrowych pomiarów).

Wrażenia Michała tuż po egzaminie pisemnym

W dniach 11.12. – 13.12.2018 r. uczniowie przystępowali do części ustnej. Przedstawiali  przygotowane prezentacje, odpowiadali na pytania komisji oraz wypowiadali się na tematy które otrzymali od komisji egzaminacyjnej.

Archiwa
%d bloggers like this: