Co za spotkanie! Co za wiadomość!

Przypadkiem, w przedostatni sobotni poranek, w księgarni “Sowa” spotkałam Marcina Piątkowskiego! Kiedyś ucznia I LO, a dziś starszego ekonomistę Banku Światowego w Pekinie. Przyjemnie było usłyszeć, jak ciepło myśli i mówi o naszej szkole. Dobra wiadomość? Przyjął zaproszenie i odwiedzi nas z wykładem w 2018 roku!

Za kilka miesięcy nakładem Oxford University Press wyjdzie nowa książka M. Piątkowskiego pt. “Europe’s Growth Champion: Insights from the Economic Rise of Poland“. To pierwsza taka książka o polskim sukcesie gospodarczym skierowana do globalnego czytelnika. To również książka, która uniwersalizuje polską historię gospodarczą i wyciąga z niej wnioski. Odpowiada na pytanie o źródła rozwoju gospodarczego: co sprawia, że niektóre kraje stają się bogate, a inne pozostają biedne? (BJot)

Obrazy newsów: spotkanie_bj_news.jpg

Więcej o książce:

https://global.oup.com/academic/product/europes-growth-champion-9780198789345?q=piatkowski&lang=en&cc=gb.

Więcej o karierze Marcina Piątkowskiego :

magisterium Szkoły Głównej Handlowej,
doktorat w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie,
doradca wicepremiera i ministra finansów RP (2002-03),
ekonomista w Departamencie Europejskim i doradca dyrektora wykonawczego w Międzynarodowym Funduszu Walutowym w Waszyngtonie (2004-08),
główny ekonomista PKO BP (2008),
wykładowca ekonomii w Akademii Leona Koźmińskiego,
starszy ekonomista w Banku Światowym w Warszawie,
adiunkt w Centrum Badawczym TIGER,
starszy ekonomista Banku Światowego w Pekinie,
wykładowca Centrum Studiów Europejskich Uniwersytetu Harvarda (2016-17),
komentator ekonomiczny,
publicysta prasy polskiej i zagranicznej,
autor kilku książek.

Archiwa
%d bloggers like this: