CROWDSENSING NA UNIWERSYTECIE JAGIELLOŃSKIM

W ubiegły poniedziałek 11 czerwca grupa szkolnych miłośników geografii wybrała się już ostatni raz w tym roku szkolnym na Uniwersytet Jagielloński ( opiekunowie: pani Urszula Majewska, pani Bożena Dworak oraz pan Leszek Radaj). Tematem warsztatów był crowdsensing. Jest to badanie zjawisk masowych na podstawie danych przesłanych przez indywidualnych użytkowników urządzeń mobilnych.

Część pierwszą warsztatów poprowadzili pracownicy UJ: dr Krzysztof Gwosdz oraz dr Jarosław Działek. Następnie nasi uczniowie, korzystając z aplikacji epicollect15,udali się w teren. Epicollect15 to bezpłatna aplikacja mobilna opracowana przez Imperial College London, umożliwiająca przygotowanie, zebranie i opracowanie terenowych badań crowdsensingowych.

Zadaniem naszych uczniów była ocena przestrzeni całego Kampusu UJ. Uczniowie na pytania odpowiadali rzetelnie i oceniali 15-20 punktów na terenie Kampusu UJ. Podsumowaniem warsztatów była analiza przeprowadzonych badań.

Archiwa
%d bloggers like this: