Da się złamać język?

Nasi licealiści postanowili to sprawdzić. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków 2020, pierwszoklasiści przystąpili do sprawy na serio. Wyginali, wywijali i rozwijali swoje języki tak, aby jak najwyraźniej i najszybciej wypowiedzieć łamańce językowe po francusku, angielsku, niemiecku, włosku i polsku. Niezła zabawa!

Kiedy opanowali tę umiejętność, nagrali się i przesłali pliki dźwiękowe na Classroom. Następnie odpowiednio dobrana Komisja, składająca się z nauczycieli językowców, przesłuchała wszystkie nadesłane prace i oprawiła je odpowiednim komentarzem pod kątem dykcji, rytmiki i intonacji wypowiedzi. Szanowne jury musiało nieźle nadstawiać uszu, aby usłyszeć wszystkie trudne słowa.

Ostatecznie zdecydowano, że wszyscy uczestnicy zostaną nagrodzeni pozytywnymi uwagami.

Organizatorzy: nauczyciele języków obcych

Archiwa
%d bloggers like this: