DEN – 13 października 2017 r.

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole był wyjątkowy i to nie tylko za sprawą daty (odbył się bowiem w piątek trzynastego), ale także ze względu na piękne wyeksponowanie więzi między nauczycielami a uczniami. Ale po kolei:

W nastrój wprowadzili nas, tańcząc walca, uzdolnieni uczniowie Nicole Nagel i Jacek Nitychoruk.

Na początku pani dyrektor ZSO nr 1 Marzena Kacprowicz powitała starostę powiatu – pana Ryszarda Winiarskiego, przewodniczącą Rady Rodziców – panią Barbarę Kempe oraz przewodniczącą Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I LO – panią Grażynę Kowalczyk. Przy tak zacnych gościach pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Do życzeń dołączył się również pan starosta Winiarski, który na ręce pani dyrektor złożył bukiet pięknych kwiatów.

 

Po przemowach i życzeniach pani dyrektor Kacprowicz przekazała informację, że nagrodą starosty powiatu uhonorowanych jest czworo pracowników ZSO nr 1: pani Anna Kucybała (chemiczka), pani Anna Leśniak-Stęc(wuefistka), pan Janusz Nowak (polonista) i pan Zbigniew Kwiatkowski (pracownik obsługi). Wyróżnionych nauczycieli zaproszono na scenę, gdzie wręczono im kwiaty, a wdzięczni uczniowie przygotowali dla nich niespodzianki: wiersz, tort i piękną ramkę ze zdjęciami.

Pani dyrektor wręczyła również Nagrody Dyrektora Szkoły, które otrzymali następujący pedagodzy: Katarzyna KwiotekAleksandra MekereszMarzena NiżborskaMałgorzata SokołowskaSybilla Weleda-KrężlewskaBogdan Depta i Leszek Radaj.

Z kolei szczególne podziękowania otrzymali nauczyciele: Bożena DworakJoanna Gogulska, Bogumiła JankowskaJoanna KazimierczakUrszula MajewskaMagdalena Myśliwy i Piotr Michalak.

Nie byłoby sukcesów nauczycieli, gdyby nie uczniowie. W tym miejscu pani dyrektor nagrodziła „medalami – penrive’ami” drużyny sportowe dziewcząt w składzie: Nikolina Posmyk, Zuzanna Stęc, Sabina Cielanga, Anna Walaszek, Ewa Kuczera, Natalia Strzeduła, Karolina Zimnicka, Dominika Stawarz, Aleksandra Schmidt, Alicja Multaniak, Ewa Rabczuk, Karolina Wierzbicka, Agata Świącik, Natalia Sławek, Jagoda Kurpis, Wiktoria Kolorz, Kaja Kosel, Klaudia Czaderna Monika Trafas. Oraz drużynę chłopców: Kamila Janko, Marka Cyganka, Filipa Dziadka, Oskara Szkurłata SzymonGłombika.

Po części oficjalnej uczniowie zaprezentowali pełen humoru program artystyczny, który wraz z życzeniami sympatyczni prowadzący Olivia Lipiec i Michał Zgrzendek zadedykowali nauczycielom. Młodzi artyści, czyli Olivia Lipiec, Ewa Kuczera, Adrian Flak, Tomek Lis, Tymoteusz Piotrowski zaprezentowali scenkę kabaretową ukazującą rzeczywistość szkolną w krzywym zwierciadle. Warto dodać, że autorem tekstu i reżyserem spektaklu był pan Jacek Molęda, który wraz z panią Anetą Gurazdą przygotował tę uroczystość.

Po reakcji publiczności wnioskujemy, że występ był udany, przyczynił się do radosnego nastroju pedagogów, a uczniom przyniósł sławę i rozpoznawalność…  🙂

Zdjęcia z uroczystości na szkolnym Facebooku

Archiwa
%d bloggers like this: