Dobry początek rozgrywek sportowych w grach zespołowych!

Dzisiaj dla naszych uczennic rozpoczął się sezon międzyszkolnych rozgrywek organizowanych przez Śląski Szkolny Związek Sportowy w zespołowych grach sportowych. Pierwsze zawody zorganizowano w hali Areny dla zespołów reprezentujących szkolne drużyny piłki ręcznej. Do rozgrywek przystąpiły reprezentacje czterech raciborskich szkół. Ponieważ graliśmy systemem pucharowym, w wyniku losowania w pierwszym meczu spotkała się nasza drużyna z reprezentacją Zespołu Szkół Ekonomicznych. W tym meczu nasze dziewczęta od pierwszych minut budowały dużą przewagę punktową, by ostatecznie zakończyć mecz wynikiem 14:2. Drugi mecz rozegrany z naszym udziałem to pojedynek dwóch “ogólniaków”. Ten mecz był bardzo widowiskowy, na bardzo dobrym poziomie. Nasza reprezentacja wciąż prowadziła, była to jednak przewaga co najwyżej dwupunktowa, emocji więc nie brakowało. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 9:8. Nasza szkolna reprezentacja dziewcząt zdobyła I miejsce na szczeblu miejskim i awansowała do kolejnego etapu rozgrywek!

Skład zwycięskiego zespołu: Nicole Gebryel kpt., Sandra Poznańska, Sandra Jokel, Natalia Czekała, Nanda Kampik, Wiktoria Kuroczik, Paulina Ściborski, Marta Czekała, Zuzanna Niżborska, Joanna Erynkwayt. Gratulujemy!

Klasyfikacja końcowa rozgrywek w piłce ręcznej dziewcząt:

I miejsce     ZSO nr 1

II miejsce    ZSO nr 2

III miejsce  CKZiU nr 1

IV miejsce   ZSE

W następnym tygodniu do rozgrywek przystąpią zespoły siatkarek i siatkarzy a w kolejnym nasze koszykarki. Ponieważ dużo łatwiej o zwycięstwo, kiedy płynie pomoc z trybun, prosimy Was o kibicowanie, bądźcie z nami!

Archiwa
%d bloggers like this: