DSD II część pisemna

Jak co roku przeprowadziliśmy w naszej szkole międzynarodowy egzamin pisemny Deutsches Sprachdiplom na poziomie C1, który miał miejsce 28.11.2017. Uczniowie mieli do rozwiązania testy z rozumienia tekstu czytanego, rozumienia ze słuchu oraz napisać spójny tekst na zadany temat. W tym roku do egzaminu przystąpiło 15 uczniów klas maturalnych:

 1. Karolina Didenko
 2. Natalia Ficoń
 3. Tomasz Furgoł
 4. Patryk Jaschek
 5. Olivia Lipiec
 6. Tomasz Lis
 7. Julia Lużyna
 8. Samson Mackiewicz
 9. Szymon Marchliński
 10. Dominika Niedzbała
 11. Magdalena Stanik
 12. Kinga Ternka
 13. Patrycja Trompeta
 14. Monika Trojańska
 15. Aleksandra Wyglenda

Na wyniki musimy jeszcze poczekać, a uczniom życzymy sukcesu podczas ustnego egzaminu 14-15.12.2017.

“Był to jeden z najtrudniejszych egzaminów do tej pory. Część przeznaczona na rozumienie ze słuchu zaskoczyła nas swoją podchwytliwością. Zaś temat pisemnej wypowiedzi pochłonął wiele naszych sił. Temat: “Digitalizacja w świecie pracy” jest wbrew pozorom wymagający. Kilka godzin z niemieckim potrafi dać się we znaki. Całe szczęście wszyscy uwielbiają ten język” Klasa 3BM

Archiwa
%d bloggers like this: