Dzień Patrona 2017

Ważną datą dla całej społeczności naszego liceum jest rocznica narodzin Jana Kasprowicza – patrona naszej szkoły. Co roku 12 grudnia świętujemy Dzień Patrona. I w tym roku odbyła się ta uroczysta akademia. 

 

W auli szkolnej wysłuchano przemówienia pani wicedyrektor Grażyny Strózik. Uczniowie zgromadzeni na auli dzięki bezpośredniej transmisji mogli uczestniczyć w uroczystym składaniu kwiatów pod tablicą upamiętniającą Jana Kasprowicza.

Życiorys Patrona stał nam się bliższy dzięki  filmikowi nakręconemu specjalnie na tę okazję przez uczniów.

Było również spotkanie z Panem Janem – w jego postać wcielił się ucharakteryzowany przez uczennice z Liceum Plastycznego uczeń klasy 3MG. Mistrz odpowiadał na pytania “dziennikarzy” z pisma liberalnego i konserwatywnego, a cytował przy tym fragmenty swojej twórczości.

Wiele emocji wywołała specjalnie na tę okazję napisana przez uczniów piosenka – hymn szkoły. Cała aula wypełniła się śpiewem.

Pod koniec akademii rozdano kilkaset pierników z wizerunkiem Jana Kasprowicza. Wypieki przygotowane przez uczniów klasy 3MG dały początek konkursowi na charakterystyczny przysmak naszego liceum.

Od strony technicznej nad akademią czuwali chłopcy z 3AM.

Apel został przygotowany pod nadzorem pana Krystiana Łyczka, który tego dnia obchodził również swoje urodziny!

Po apelu ulicami Raciborza przechadzali się przedstawiciele naszego liceum nawołując do wspólnego świętowania urodzin Jana Kasprowicza i rozdając wspomniane pierniki i cukierki.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Poprzednie

Nastpęne

Archiwa
%d bloggers like this: