Dzień Tabliczki Mnożenia 2017

 

Dnia 29.09.2017 r. obchodziliśmy święto, o którym z pewnością można powiedzieć, że lubią je wszyscy matematycy – VII Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W ten dzień uczniowie klas 2-gich Gimnazjum Dwujęzycznego sprawdzali jakość wiedzy matematycznej na raciborskim Rynku. Jak się okazało, nawet dorośli nie zawsze pamiętają tabliczkę mnożenia, jednak należy przyznać, że jest to zupełnie niewielki odsetek społeczeństwa, a każdy odpowie ile to 2 x 2…

Oprócz odpytywania z tabliczki mnożenia na ulicach miasta, gimnazjaliści mieli także okazję pograć w gry logiczne i matematyczne, przygotowane przez nauczycielki matematyki. Wygrać można było nawet karnety na darmowe tosty w sklepiku szkolnym! Życzymy więcej takich piątków spędzonych w miłej atmosferze.

Obrazy newsów: mnozenie_2017_1.jpg

Obrazy newsów: mnozenie_2017_2.jpg

Obrazy newsów: mnozenie_2017_3.jpg

Obrazy newsów: mnozenie_2017_4.jpg

Obrazy newsów: mnozenie_2017_5.jpg

Więcej zdjęć na szkolnym Facebooku

Poprzednie

Nastpęne

Archiwa
%d bloggers like this: