Egzaminy wstępne do Liceum Plastycznego

W dniach 7-8 czerwca odbędą się egzaminy wstępne do Liceum Plastycznego. Egzaminy rozpoczynają się o godzinie 15.30. Każda część egzaminu trwa 90 minut, pomiędzy poszczególnymi częściami planowana jest 15-minutowa przerwa. Informacja w której sali odbywa się egzamin umieszczona zostanie w dniu egzaminu na drzwiach wejściowych do szkoły.

Kandydat zgłasza się na egzamin z ważną legitymacją szkolną (lub innym dokumentem stwierdzającym tożsamość) oraz materiałami plastycznymi takimi  jak: plastelina (blok plastelinowy 0,5 kg), narzędzie do modelowania w plastelinie, kartki z bloku technicznego (format A3), ołówki, pędzle różnej grubości, farby akrylowe (ewentualnie: naczynie na wodę, szpachla). Podczas  egzaminu ustnego kandydat ma możliwość zaprezentowania własnego portfolio.

W czwartek odbędzie się egzamin praktyczny z rysunku i malarstwa. Egzamin rozpocznie się o godzinie 15.30. W części praktycznej egzaminu wstępnego kandydat wykonuje prace w zakresie:

a) rysunku: martwa natura, technika: ołówek, format A3,

b) malarstwa: martwa natura, technika: farba akrylowa, format A3,

W piątek odbędzie się egzamin praktyczny z kompozycji przestrzennej (technika: modelowanie w plastelinie) oraz egzamin ustny ze znajomości zagadnień związanych z różnymi dziedzinami sztuk plastycznych w zakresie objętym podstawą programową kształcenia ogólnego dla gimnazjum. Egzamin rozpocznie się o godzinie 15.30. Pozostałe informacje na temat nauki w Liceum Plastycznym znajdują się na stronie internetowej www.zso1raciborz.pl w zakładce ‘Rekrutacja’.

 

 

 

Archiwa
%d bloggers like this: