eTwinning po francusku, czyli świąteczne kartki dla greckich kolegów

Choć za oknem typowo listopadowa pogoda, dziś w sali z francuskiego zrobiło się już całkiem świątecznie. A to za sprawą klasy 1 LP, która przystapiła do realizacji projektu “Faire des cartes de voeux – faire des amis” w ramach programu eTwinning. Naszym partnerem w projekcie jest szkoła w miejscowości Ksanti w Grecji.

eTwinning jest programem ogólnoeuropejskim, który za pomocą różnych narzędzi, w tym internetowych, pozwala na nawiązanie kontaktów z parterem z zagranicy oraz podjęcie wspólnych działań wokół wybranego tematu.

Tematem naszego projektu są pocztówki. Rozpoczęliśmy eTwinningową przygodę od kartek bożonarodzeniowych. Ucznowie greccy i polscy zostali połączeni w pary, tak aby móc przygotować wzajemnie dla siebie kartkę i życzenia. Kartki muszą być wykonane własnoręcznie, a życzenia koniecznie napisane w języku francuskim.

Kolejnym krokiem będzie przekazanie kartek szkole greckiej oraz oczekiwanie na ich przesyłkę.

Obrazy newsów: certyfikat_etwinning.png

Archiwa
%d bloggers like this: