Festiwal Perspektyw

W czwartek 30 listopada 2017 roku reprezentacja Liceum Plastycznego wzięła udział w organizowanym przez Wydawnictwo Nowiny, Starostwo Powiatowe w Raciborzu oraz Urząd Miasta Racibórz FESTIWALU PERSPEKTYW, odbywającym się w hali sportowej RAFAKO.

Obrazy newsów: fest_perpektyw_2017_1.jpg

Gimnazjaliści mogli dowiedzieć się jak wygląda nauka w Liceum Plastycznym, zobaczyć obrazy i fotografie uczniów Liceum Plastycznego, a także porozmawiać o możliwościach dalszej nauki i perspektywach zawodowych na rynku pracy po ukończeniu szkoły plastycznej. Nasza drużyna pokazała podczas targów różne techniki plastyczne, które uczniowie poznają podczas nauki w Liceum Plastycznym. Plastycy w formie warsztatów prezentowali specjalizacje realizowane w naszej szkole tworząc między innymi
monotypie, grafiki komputerowe, tzw. odciski antropomorficzne, nie zabrakło również zajęć z malarstwa oraz mini-studia fotograficznego.

Oprócz Liceum Plastycznego na Festiwalu Perspektyw zaprezentowały się także inne szkoły zawodowe z Raciborza – CKZiU nr 1 i CKZiU nr 2. Więcej informacji na temat targów oraz zdjęcia z wydarzenia można zobaczyć na stronie nowiny.pl.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to wydarzenie: uczniom, nauczycielom, Dyrekcji oraz organizatorom wydarzenia. Do zobaczenia w przyszłym roku!