Finaliści “Olimpiady Solidarności”

W dniach 05 – 07 czerwca 2019 r. dwoje naszych uczniów: Kaja Larisch i Kamil Gawlik uczestniczyło w finale VI edycji „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” w Poznaniu.  Udział w finale był możliwy po zajęciu I i II miejsca w etapie wojewódzkim. Razem z Moniką, uczennicą ZSO nr 1 Żorach stworzyli oni zespół reprezentujący województwo śląskie.

Przed finałem zespół został zaproszony do złożenia wizyty studyjnej w Gdańsku, podczas której odbyły się warsztaty dla uczniów. Ponadto zespół miał okazję zwiedzić Europejskie Centrum Solidarności (ECS) w Gdańsku oraz spotkać się z byłym prezydentem, Lechem Wałęsą. Po powrocie do szkół rozpoczęły się przygotowania do finału polegające na nakręceniu filmu na temat cenzury w  latach 1970-90. Już podczas finału zespół musiał odpowiedzieć na pytania komisji oraz dokonać publicznej obrony prezentacji. W olimpiadzie uczestniczyło 16 zespołów reprezentujących poszczególne województwa. Po ciężkich zmaganiach nasz zespół zajął 6 miejsce, a uczniowie zdobyli tytuł finalisty „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”.

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, uczniowie mieli okazję uczestniczyć w koncercie zespołu AudioFeels. Opiekunem zespołu był p. Bogdan Depta, którego wspierali p. Krystian Łyczek oraz nauczyciel ZSO nr 1 w Żorach p. Joanna Lojza.

Gratulujemy Kai i Kamilowi tak wielkiego sukcesu w tak trudnej olimpiadzie.

Archiwa
%d bloggers like this: