Słów kilka o Wieczorku poetyckim „U Kasprowicza”

Słów kilka o Wieczorku poetyckim „U Kasprowicza”

W miniony piątek 22 listopada o godzinie 17.30 rozświetlona lampionami aula ZSO nr 1 zgromadziła wielbicieli poezji i muzyki. Na scenie pojawili się utalentowani Nauczyciele i Uczniowie „Kasprowicza”. W nastrój wprowadziła wszystkich Mirka Chojecka, która zaśpiewała piosenkę Włodzimierza Nahornego do słów Jonasza Kofty „Jej portret”, a następnie uczniowie – młodzi poeci prezentowali swoją twórczość. Bardzo osobiste i dojrzałe wiersze przeczytali:

Alicja Fluder 1B, Filip Kuziel 1B, Alicja Kolonko 1Jp, Alena Surma 1Jp, Maja Wacławczyk 2LP, Roksana Karasiewicz 3H, Tymoteusz Pawłowski 3H, Franciszek Libera 3M, gościnnie uczeń Diecezjalnego Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu – Dawid Wypler i absolwent ILO – Jakub Klon.

Wszystkie prezentacje przeplatane były występami muzycznymi. Najpierw Appassionato, czyli trio smyczkowe: Wiktoria i Marta Linek oraz Paulina Świerczek pięknie zagrały wiązankę utworów klasycznych, na pianinie dziewczętom towarzyszył Michał Gaj z klasy 2M. Później Oliwia Kostka w duecie z Tymkiem Pawłowskim wykonali utwór z repertuaru Króla pt. „Powoli”.

Prezentacje twórcze uczniów zwieńczył występ nauczycieli: kilka najnowszych wierszy odczytał pan Jacek Molęda, a pani Ewa Pytel zadedykowała mu piosenkę, którą zaśpiewała z towarzyszeniem Appassionato i Michała Gaja.

To nastrojowe spotkanie profesjonalnie prowadzili maturzyści: Łukasz Czogalik i Jakub Tabor. Obsługę techniczną zapewnił Tymek Mucha, fotorelację przygotowały Jagoda Główka i Julia Łubik z 3LP.

Jak zwykle było uroczo i przyjemne. O tym, że bardzo się podobało świadczy fakt, że aula była wypełniona po brzegi, a po zakończeniu występów jeszcze ponad godzinę uczestnicy rozmawiali przy kawie, herbacie i pysznych domowych ciastach, które uczniowie upiekli specjalnie na wieczorek.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

Joanna Gizowska-Kurek i Grażyna Strózik

 

Archiwa
%d bloggers like this: