Gimnazjaliści na szóstkę!

Nasi gimnazjaliści jak zwykle nie zawiedli. W tym roku Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Von Eichendorffa w Raciborzu może się pochwalić aż sześcioma laureatami Wojewódzkich Konkursów przedmiotowych. Prym wiedli językowcy. 

Julia Pleszewska to nasza podwójna laureatka. Trzecioklasistka świetnie poradziła sobie z finałowymi zmaganiami w konkursach z języka polskiego i matematyki. Język polski Julia ćwiczyła już w ubiegłym roku, zdobywając wówczas tytuł finalistki. Tegoroczne zmagania zakończyły się pełnym sukcesem, a wyniki uczennicy prawdziwą dumą napawają jej nauczycielki, Małgorzatę Szewczuk – matematyczkę i Magdalenę Myśliwy – polonistkę. Julia z obydwoma dziedzinami poradziła sobie koncertowo, z matematyki uzyskując najlepszy wynik w okręgu rybnickim, a z języka polskiego będąc jedną z dwóch raciborzanek w finale.

Wiktoria Kopczyńska może pochwalić się wielkim sukcesem z języka polskiego. To ona wraz z Julią reprezentowała Racibórz w finale konkursu, będąc jednocześnie jedną z trzech reprezentantek całego powiatu raciborskiego. Konkurs z języka polskiego wymaga nie tylko opanowania wiedzy, ale sprawdza też sprawność językową i zdolności twórcze gimnazjalistów. Z wszystkimi wymogami obie podopieczne pani Magdaleny Myśliwy poradziły sobie świetnie.

Michael Gorgosch to kolejny trzecioklasista, który dzięki wynikom konkursu będzie zwolniony z jednej z części egzaminu gimnazjalnego. Michael doskonale poradził sobie z konkursem z języka niemieckiego, do którego przygotowały go panie Emanuela Baron – Tomala i Zuzanna Koloska.

Bardzo dobrze w tegorocznych konkurach wypadli także młodsi uczniowie. Drugoklasiści znaleźli się wśród najlepszych z języka niemieckiego (w pierwszej dziesiątce okręgu rybnickiego). Na miano laureatów zapracowali Karolina Koletzko oraz Łukasz Gawron przygotowani przez dwie nauczycielki języka niemieckiego, Teresę Froncek i Sybillę Weledę – Krężlewską.

Jednak z pewnością czarnym koniem naszej gimnazjalnej drużyny okazał się Fedor Brekhow, pierwszoklasista startujący w konkursie z języka rosyjskiego. Nawet opiekun, pan Leszek Radaj nie krył zdumienia, gdy jego podopieczny w kolejnych etapach zdobywał najwyższe poziomy punktowe.

Wszystkim laureatom, ich rodzicom oraz nauczycielom gratulujemy wielkiego sukcesu! 

Obrazy newsów: laureaci_gim_2017.png

Stoją od lewej: Fedor Brekhov, Łukasz Gawron, Michael Gorgosch, Wiktoria Kopczyńska, Julia Pleszewska i Karolina Koletzko

Archiwa
%d bloggers like this: