Herbatka u królowej?

Czternaste warsztaty językowe w Londynie za nami. 44-osobowa grupa gimnazjalistów i licealistów ZSO nr1, pod opieką nauczycieli Ewy Dorobisz, Anny Strojny i Bożeny Dworak odwiedziła Londyn w dniach 3-8 grudnia 2018r. Świąteczna atmosfera i londyńska pogoda towarzyszyły nam przez cały czas pobytu na angielskiej ziemi. Zwiedziliśmy muzea: The British Museum, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Techniki, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud’s, galerie: National Gallery i Tate Britain, the Tower of London oraz St. Paul’s Cathedral.

Pokonaliśmy prawie 45 km spacerując po Londynie od Westminster Abbey przez Whitehall do Buckingham Palace, gdzie zobaczyliśmy zmianę warty oraz niespodziewany przejazd limuzyn z księciem Karolem i jego żoną Kamilą oraz królową Elżbietę II w swoim iście królewskim samochodzie marki Rolls-Royce. W tym momencie szanse na herbatkę u królowej zmalały do zera, ale i takie spotkanie było dla nas wielkim przeżyciem.

Oczywiście na tym nie koniec. Przeszliśmy Oxford Street wzdłuż i wszerz podziwiając piękne, świąteczne wystawy sklepowe. Byliśmy na Baker Street pod numerem 221b, czyli u Sherlock’a  Holmes’a. Piccadilly Circus, Soho i China Town, aż po Leicester Square cudownie oświetlone, późnym popołudniem robiły ogromne wrażenie. Najpiękniejszą panoramę Londynu mogliśmy podziwiać w trakcie 30 minutowej przejażdżki w kapsule na jednej z największych atrakcji – London Eye. Piękna pogoda tego dnia była naszym sprzymierzeńcem. Widoki zapierały dech w piersi.

Idealnym podsumowaniem warsztatów był ostatni dzień naszej wycieczki. Trzy punkty programu poprowadzili rodowici Anglicy – native speakers. Na długo pozostanie w pamięci wizyta w The Globe – szekspirowskim teatrze, po którym oprowadzili nas i o którym opowiedzieli nam aktorzy tegoż teatru.

W St. Paul’s  Cathedral i w The Tower of London towarzyszyła nam i pięknie opowiadała o historii tych obiektów Natalie.

Warsztaty były dla uczniów prawdziwym sprawdzianem z rozumienia ze słuchu , ogólnej znajomości języka i doskonałą okazją by przyjrzeć się z bliska kulturze i tradycjom wyspiarzy. Teraz z pewnością są bardziej zmotywowani do nauki języka angielskiego i pewnie wrócą kiedyś do tych samych miejsc.

A więc nie mówimy Londynowi żegnaj lecz do zobaczenia. See you soon London!

ED

Archiwa
%d bloggers like this: