II Piknik Dzieci Kasprowicza

30 maja o godz. 8 uczniowie naszej szkoły i sąsiadującej z nią SP4 zebrali się, by wspólnie obchodzić Dzień Sportu połączony z Dniem Dziecka, czyli Piknik Dzieci Kasprowicza. Obchody rozpoczęto zumbą, którą poprowadziły dwie Patrycje z ZSO nr 1. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się na boisko naszych sąsiadów, aby tam wspólnie zatańczyć belgijkę.

Po tanecznej rozgrzewce nastąpił czas na potyczki sportowe. Nauczyciele przygotowali wiele atrakcji: rzuty osobiste, skoki dodawane, odbicie piłki do celu i rzuty do celu. Zwyciężyła klasa 2BM z Panią Anną Leśniak na czele, drugie miejsce zdobyła klasa 2BC, a zaszczytne – trzecie miejsce na podium zajęła klasa 1H. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. W międzyczasie w klasach ZSO1 można było spróbować swoich sił w grach planszowych i zagadkach matematycznych. Od początku naszej zabawy towarzyszyły nam Straż Pożarna i Straż Graniczna, które zaprezentowały nam swój sprzęt. O bezpieczeństwo uczestników zadbała Policja, której funkcjonariusze przeprowadzili także egzamin na kartę rowerową dla naszych młodszych kolegów z podstawówki. Na boisku SP 4 odbyły się również rozgrywki gimnazjalistów w piłce nożnej. Wyniki prezentują się następująco:

W kategorii klas trzecich

  • -1 miejsce: SP 4
  • -2 miejsce: 3g2
  • -3 miejsce: SP 4
  • -4 miejsce: 3g1

W kategorii klas drugich  

  • -1 miejsce: 2g2
  • -2 miejsce: 2g1
  • -3 miejsce: SP 4

O godz. 11 odbyła się prapremiera koncertu poświęconego twórczości Agnieszki Osieckiej w wykonaniu naszych uczniów i uczniów SP 4. Była to tak naprawdę próbka koncertu, który w pełnej wersji odbędzie się już 7 czerwca na dziedzińcu raciborskiego Zamku Piastowskiego. W czasie, gdy jedni oddali się wzruszeniom muzycznym,  na boisku ZSO1 uczniowie zmierzyli się z nauczycielami w towarzyskim meczu piłki siatkowej. Zwycięsko z niego wyszli uczniowie. Podczas pikniku w ogrodzie naszej szkoły można było podziwiać również artystyczne zdolności uczniów SP4 oraz Liceum Plastycznego.

Punktem kulminacyjnym naszej zabawy była wspólna przejażdżka rowerowa ulicami miasta, w której towarzyszył nam Prezydent Miasta Racibórz, Pan Mirosław Lenk. Nie był to jednak jedyny ważny gość tego dnia, gdyż odwiedzili nas również Pan Starosta Ryszard Winiarski oraz absolwent 1 LO, dziś pełnomocnik ministra sprawiedliwości – Pan Michał Woś. Po udanej zabawie i miłych rozmowach na świeżym powietrzu nadszedł czas na rozstanie. Wszyscy świetnie się bawili, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, bo tego dnia wszyscy znaleźli w sobie dziecięcą radość i beztroskę. Warto przypomnieć, że piknik Dzieciaki Kasprowicza zorganizowany został już po raz drugi i wpisuje się w szerszy cykl imprez organizowanych przez ZSO1 we współpracy z SP4.

Nie byłoby jednak tak atrakcyjnie, gdyby nie nasi sponsorzy, bo co to za Dzień Dziecka bez prezentów? Na uczniów czekały dwa rowery, z których jeden został ufundowany przez Urząd Miasta Racibórz, drugi przez absolwenta I LO, Michała Wosia. Rowery zostały rozlosowane pośród uczniów będących w tym dniu w szkole. Jeden trafił do uczennicy ZSO1, drugi do ucznia SP4. Nie zabrakło oczywiście także słodyczy, o które kolejny już raz zadbał raciborski Zakład Przemysłu Cukierniczego “Mieszko” SA. Wsparcia imprezie udzielił też raciborski Zakład Wodociągów, zaopatrując nas w stoisko z wodą pitną, które dzielnie obsługiwały nasze gimnazjalistki.

Tekst: Oliwia Błaszczok

Fotorelacja: Kasia Kubik (absolwentka Liceum Plastycznego w Raciborzu) naszraciborz.pl

Archiwa
%d bloggers like this: