Jacek Nitychoruk odebrał nagrodę w Toruniu

16 marca 2018 roku w Auli Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie XII edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr”. W uroczystości brał udział uczeń naszej szkoły – Jacek Nitychoruk, który został laureatem I miejsca w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Tegoroczna edycja konkursu zgromadziła rekordowo wielu uczestników – ponad 24 tysiące osób z całej Polski, którzy rozwiązywali zadania w czterech kategoriach wiekowych. Oprócz Jacka, jeszcze tylko dwie osoby w Polsce uzyskały maksymalną ilość punktów!

Galę zakończenia uświetnił wykład prof. Macieja M. Sysło oraz dr Anny Beaty Kwiatkowskiej dotyczący fraktali, a uczestnicy mieli dodatkowo możliwość bliższego kontaktu z robotyką i programowaniem w ramach pokazów przygotowanych przez studentów UMK w Toruniu.

Archiwa
%d bloggers like this: