“Jeżeli ona nie jest aniołem, to ja, jestem psem!”

Były czwartkowe obiady u króla, wtorkowe spotkania u Białoszewskiego, a także poniedziałkowe godziny z teatrem. Kolejny raz nasi humaniści (dzięki polonistce Joannie Kurek) mogli skonfrontować wyobrażenie o tekście z jego realizacją sceniczną. Wybór padł na spektakl muzyczny pt.” Lalka” w wykonaniu aktorów Teatru im. J. Słowackiego. Widowisko jest historią miłości w pigułce. Uwagę przykuwały ciekawe rozwiązania związane z próbą przeniesienia na scenę ponad 630 stron dzieła. Czas spektaklu w porównaniu z tym, który musimy przeznaczyć na czytanie, zdecydowanie działa na korzyść widowiska. Jednak przeważająca liczba uczniów uznała, że dzisiejsza „Lalka” to jedynie ciekawe dopełnienie „procesu” związanego z omawianiem lektury.

JGK

Archiwa
%d bloggers like this: