Job shadowing we francuskim St. Malo

5 marca 2019 roku rozpoczęła się kolejna 3-dniowa mobilność w ramach projektu „Lepsza szkoła-lepsza przyszłość. Podniesienie kompetencji i jakości pracy nauczycieli ZSO nr 1 w Raciborzu.” realizowanego przez naszą szkołę w ramach programu Erasmus Ka1.

Nauczyciele języka angielskiego Ewa Dorobisz i Andrzej Widota wzięli udział w mobilności, której koordynatorem ze strony francuskiej był John Gray, nauczyciel języka angielskiego w Lycée Les Rimains w St.Malo.

Pobyt w tej francuskiej szkole w ramach job shadowing pozwolił na zapoznanie się z bliska z organizacją pracy w szkole średniej, metodami nauczania języka angielskiego oraz sposobami przeprowadzania i przygotowania do egzaminów zewnętrznych.

W trakcie pobytu w szkole mieliśmy okazję zapoznać się z jej historią, a także przedstawić nauczycielom liceum w St.Malo prezentację o naszym regionie, mieście i szkole.

Mamy nadzieję, że wizyta w liceum we Francji zaowocuje zwiększeniem atrakcyjności prowadzonych zajęć języka obcego oraz nawiązanie i utrzymaniem kontaktów, które przerodzą się w przyszłości w inne projekty czy wymiany.

Nasza wizyta na północy Francji nie ograniczyła się tylko do obserwacji zajęć. Chociaż lekcje w szkole francuskiej trwają od 8.00 do 17.15, to udało nam się zwiedzić to urokliwe, bretońskie miasto wielkości Raciborza. Z racji swego położenia nad morzem, doświadczyliśmy niezwykłych wrażeń spacerując wzdłuż wybrzeża, obserwując przypływy i odpływy oraz kosztując naleśników les crêpes i les galettes – specjalności kuchni bretońskiej.

Niezapomnianą na długo pozostanie także podróż na północ Francji: najpierw samolotem, a później TGV. Dzięki niej mogliśmy choć przez chwilę poczuć atmosferę francuskiej stolicy, odwiedzając katedrę Notre-Dame i Beaubourg.

Archiwa
%d bloggers like this: