Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert kolęd i pastorałek

11 stycznia 201817:00 - 18:30

W styczniowy wieczór sala koncertowa Raciborskiego Domu Kultury (współorganizatora koncertu) wypełniła się niemal po brzegi. Wszyscy z zainteresowaniem oczekiwali na efekt kilkutygodniowych prób oraz wspólnych przygotowań do koncertu, który nasi uczniowie i nauczyciele przygotowali razem ze Szkołą Podstawową nr 4.

Koncert rozpoczął wspólny występ klas 3: flecistów z klas 3 SP4 i Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi oraz chórku złożonego z tegorocznych maturzystów LO1. Już od początku dało się zauważyć niesamowitą radość ze wspólnego występu, a nawiązane przyjazne relacje małych i dużych widać było na scenie do samego końca. W pierwszej części koncertu można było usłyszeć kilka tradycyjnych kolęd polskich, słowackich, francuskich, ukraińskich i czeskich, drugą część wypełniły bardziej i mniej znane pastorałki i piosenki świąteczne. Uczniowie naszej szkoły w kilku wykonaniach złączyli swoje siły z przedstawicielami SP4, a zespół przygrywał wokalistom z obu szkół. Na scenie nie zabrakło także naszych utalentowanych nauczycieli, a wielu z nich bardzo mocno zaangażowało się w przygotowania całego przedsięwzięcia.

Szczególną uwagę podczas koncertu zwrócili konferansjerzy. Skład prowadzących nie był bowiem przypadkowy: dwoje maturzystów, Olivia i Adrian, oraz przedstawiciele SP4 – Michał z 3 klasy gimnazjum i niepodważalna gwiazda wieczoru, czyli Hania z klasy 1. W tle występujących na scenie stanął długi świąteczny stół, przy którym nie zabrakło miejsca dla nikogo. Takie wspólne inicjatywy to świetna okazja, by poznać się bliżej, nawiązać owocne relacje i odkryć, że zawsze wspólne działanie daje wielką radość i satysfakcję.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii, które pozwolą zatrzymać tych kilka pięknych koncertowych chwil.

 

Szczegóły

Data:
11 stycznia 2018
Godzina:
17:00 - 18:30
Kategorie:
,

Organizator

Uczniowie i nauczyciele

Miejsce

Raciborskie Centrum Kultury
Fryderyka Chopina 21
Racibórz, śląskie 47-400 Polska
+ Google Map