Kandydaci na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

30 września 2020 roku upłynął termin zgłaszania kandydatów na przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego ZSO nr 1 w Raciborzu.

Zgłoszono 4 kandydatów (kolejność alfabetyczna):

  1.  Ines Hofrichter – kandydatka z klasy 2 Hp
  2. Amelia Mandera – kandydatka z klasy 2 Hp
  3. Michał Sobczak – kandydat z klasy 2 M
  4. Laura Wódka – kandydatka z klasy 2 LP

Na zdjęciu od lewej: Laura Wódka (2LP), Michał Sobczak (2M), Amelia Mandera (2Hp) i Ines Hofrichter (2Hp) /foto: Anna Pypłacz ( 2LP)/

Uczniowie ci będą prowadzili własne kampanie wyborcze prezentując swoje plany związane z pracą na stanowisku przewodniczącego.

Z przyczyn epidemicznych debata kandydatów na przewodniczącego SU w tym roku się nie odbędzie. W ramach niej 5 października 2020 roku na stronie ZSO nr 1 zostaną opublikowane odpowiedzi kandydatów na jednakowy zestaw pytań. Pytania do kandydatów można kierować do dnia 2 października 2020 roku na adres e-mail: [email protected]

Wybory na przewodniczącego SU za zgodą wszystkich przedstawicieli klas odbędą się on-line. Rozpoczną się w środę 7 października 2020 roku o godzinie 10:00 i będą trwały 24 godziny. Wszyscy uczniowie ZSO nr 1 otrzymają w wiadomości przez e-dziennik jednorazowy link do głosowania. Głosowanie odbędzie się anonimowo. Wyniki zostaną opublikowane niezwłocznie po ukończeniu głosowania. Osoby nie mające dostępu do Internetu mogą skorzystać z komputerów w czytelni naszej biblioteki.

Jeśli w głosowaniu jeden kandydat otrzyma więcej niż 50% głosów zostaje wybrany przewodniczącym SU. Jeśli żaden z kandydatów nie otrzyma 50% głosów, odbędzie się II tura wyborów pomiędzy dwoma kandydatami z największą ilością uzyskanych głosów. Termin ewentualnej drugiej tury zaplanowany został na 12 października 2020 roku. Głosowanie odbędzie się w sposób analogiczny do głosowania w I turze.

Uroczyste zaprzysiężenie przewodniczącego elekta SU zaplanowano na dzień 14 października 2020 roku w czasie obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Archiwa
%d bloggers like this: