„Kąpiel leśna” w Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu

29 października uczniowie klasy 2B odbyli zajęcia prowadzone przez Panią Elżbietę Skrzymowską, byłą absolwentkę naszego liceum. Zajęcia odbyły się w Arboretum Bramy Morawskiej, a ich tematem w głównej mierze były podstawowe gatunki lasotwórcze. Uczyli się zauważać różnice w budowie i kształtach liści oraz w wyglądzie pni drzew. Dowiedzieli się jak odróżnić norę borsuczą od nory lisiej. Dodatkowo zobaczyli efekty pracy dzięcioła czarnego.

Zobaczyli również miejsce pochówku słowiańskich plemion, które zamieszkiwało ten teren na początku IV w n.e.

Podczas zajęć uczniom w przyswajaniu wiedzy pomagała ładna pogoda i wspaniale wyczuwalna woń lasu. Można by powiedzieć, że oprócz ciekawych i przydatnych zajęć, uczniowie doznali tzw. ”kąpieli leśnej”.

Pod koniec zajęć w ramach rekreacji uczniowie odwiedzili mini zoo oraz dowiedzieli się kilku ciekawostek o atrakcjach znajdujących się na terenie arboretum, takich jak : zaczarowany ogród, czy kamienny krąg z pomnikiem Światowida (jednego z najważniejszych bogów kultury słowiańskiej).

Po zakończeniu zajęć młodzież otrzymała pocztówki z Arboretum Bramy Morawskiej oraz zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie przed arboretum. Każdy wracał z nowo nabytą wiedzą i porządnie dotlenioną głową.

 

Archiwa
%d bloggers like this: