Mnożymy dobro ze Szlachetną Paczką

Już od wielu lat nasza szkoła włącza się w niezwykłą akcję “Szlachetna Paczka”. Także w tym roku wspólnie przygotowaliśmy pomoc dla potrzebującej rodziny. Pomaganie ma sens, czego dowodzą słowa i gesty podziękowań płynące ze strony obdarowanych.

Tegoroczna Szlachetna Paczka była przygotowywana z myślą o młodej rodzinie doświadczonej podwójnie przez dysfunkcję słuchu. Mama i tato to osoby niesłyszące, posługujące się w komunikacji tylko językiem migowym. Ich przeurocza trzyletnia córeczka wprawdzie słyszy i potrafi mówić, ale boryka się z trudnościami mowy, nie mając na co dzień właściwych wzorców w tym względzie. Rodzina żyje bardzo skromnie, mieszkając w użyczonym maleńkim mieszkaniu w starej kamienicy. Od wolontariuszy dowiedzieliśmy się, że potrzeba tam prawie wszystkiego. Zaczęliśmy zatem działać…

Kolejno do SU i koordynatorów zbiórki zgłaszały się chętne do pomocy osoby, rodziny, całe klasy. Darczyńcy przynosili ręczniki, garnki, płyny do prania, żywność, ubrania, zabawki, słowem: wszystko, czego potrzeba w każdym domu. Sala 19 bardzo szybko się wypełniała. Do tego szybko znaleźli się chętni do zakupu pralki oraz opłacenia kosztów opału. Każdy gest był niezwykły. W dniu pakowania paczki, a właściwie 36 paczek, z jednej strony towarzyszyła nam satysfakcja z wykonanego zadania, z drugiej przepełniała  nas radość, że możemy dla kogoś uczynić coś dobrego.  Ta radość została zwielokrotniona, gdy w kilkuosobowej grupie wraz z wolontariuszami Szlachetnej Paczki dostarczyliśmy nasze podarunki do rodziny. To było zupełnie niezwykłe wydarzenie, tym piękniejsze, że odbywało się dokładnie w dzień Św. Mikołaja.

A oto słowa, które przysłali nam wolontariusze opiekujący się rodziną w czasie akcji:

Rodzina nie mogła doczekać się na spotkanie z nami. Gdy przyjechaliśmy do nich wybuchła wielka radość. Nie mieli pojęcia, że dostaną tak dużą ilość paczek (36), które zajęły prawie całą przestrzeń mieszkania. Rodzina była oszołomiona. Wzruszeniu i zachwytom nie było końca (pamiętają Państwo ilość okazywanych serduszek). Radość ze spełnienia potrzeb Rodziny, radość ze spełniających się marzeń – tak przebiegało to spotkanie. Łezka kręciła się w niejednym oku. Mała Agatka bardzo szybko odnalazła swój prezent, z ogroma paczek wyciągnęła wózek z lalką i zaczęła się bawić. Jakby nigdy nic, ot całe to zamieszanie przestało istnieć. Na chwilę, bo przecież było jeszcze tyle prezentów do rozpakowania! Z każdą otwieraną paczką zdziwienie i radość były coraz większe. Tak spełniały się marzenia. Zapasy “paczkowe” i opał zapewnią stabilizację finansową Rodzinie. 
Rodzina jest bardzo wdzięczna Darczyńcom. Nie zna słów na opisanie swojego szczęścia. Z wielką radością zachowa w pamięci ludzi, którzy w tak niezwykły sposób upiększyli ich życie. Wszystkim Darczyńcom życzą wesołych świąt i wszystkiego najlepszego, zawsze. Jako Wolontariusz dziękuję Państwu za przemiłą i konkretną współpracę. Wciąż jestem pod wrażeniem przygotowanej przez Państwa paczki. Z troska o potrzeby Rodziny, z myślą o ich radości i rozpieszczaniu. Z niezwykłą starannością o każdy szczegół. Życzę wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej niezwykłej paczki wszystkiego najlepszego! 
Archiwa
%d bloggers like this: