Katowice, walentynki i popiół

Tegoroczne walentynki uczniowie klasy 1LP i 3AM spędzili z … panem Łyczkiem na wycieczce przedmiotowej z historii i wiedzy o społeczeństwie. Celem głównym wyjazdu do Katowic był udział w symfonicznym koncercie edukacyjnym „Muzyka – blask, mrok, półcień” Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia i zajęcia edukacyjne w Urzędzie Wojewódzkim.

Orkiestra NOSPR’u zagrała utwory Beethovena, Debussy’ego, Prokofiewa, R. Straussa i Ravela. Ciekawie o muzyce, kompozytorach i ich epoce mówiła pani dyrektor NOSPR’u Joanna Wnuk-Nazarowa.

Zwieńczeniem zwiedzania Katowic były zajęcia w pięknym, monumentalnym budynku Urzędu Wojewódzkiego. Zbudowano go w okresie międzywojennym w czasach autonomii Górnego Śląska. Wrażenie zrobiła przede wszystkim Sala Sejmu Śląskiego, klatka schodowa i skarbiec.

A popiół … popiołem posypaliśmy głowę wieczorem z racji Środy Popielcowej.

Archiwa
%d bloggers like this: