Kolejna edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie za nami

W piątek 29 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się XIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie Demokracja – Samorząd – Prawo dla uczniów klas III gimnazjum. Tematem specjalnym 13. edycji była „Wspólnota państw. 450-lecie unii lubelskiej”. Jak co roku organizatorami konkursu była Młodzieżowa Rada Miasta Racibórz oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza, reprezentowane przez pomysłodawcę konkursu, nauczyciela historii i wiedzy o społeczeństwie, mgr Krystiana Łyczka. Patronat honorowy nad konkursem objęli Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy oraz Starosta Raciborski Grzegorz Swoboda.

Konkurs wygrał Dominik Sciborski ze Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich, którego do konkursu przygotował pan Łukasz Kąś. II miejsce zajęła Agnieszka Trojańska, również ze Szkoły Podstawowej w Pietrowicach Wielkich, także przygotowywana przez pana Łukasz Kąsia. Laureatem III miejsca został Wojciech Suchecki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu, którego do konkursu przygotowała pani Ewa Kieś – Lesik.

Tytuł finalisty zdobyli uczniowie: Stanisław Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 1 (opiekun: pani Joanna Hibner), oraz Alicja Zdanowicz ze Szkoły Podstawowej nr 18 (opiekun: pani Aleksandra Fleger).

Wśród zaproszonych gości pojawili się wiceprezydent Dominik Konieczny, wicestarosta Marek Kurpis, a także członek Zarządu Województwa Śląskiego, a zarazem absolwent I LO, Michał Woś. Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a także nagrodę w postaci wizyty studyjnej w samorządzie województwa oraz dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich. Organizatorzy konkursu podkreślają bardzo wysoki poziom tegorocznego konkursu. Program artystyczny i obsługę techniczną zapewnili uczniowie z klasy 2H. Autorkami zdjęć są pani Gabriela Habrom-Rokosz oraz uczennice Liceum Plastycznego: Julia Łubik, Jagoda Główka i Paulina Szramowska.

Archiwa
%d bloggers like this: