Kolejny uczeń naszej szkoły laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”

W niedzielę, 18 marca br. w Krakowie odbył się trzeci, finałowy etap XI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”. Olimpiada realizowana jest w zakresie pięciu przedmiotów: matematyki, informatyki, fizyki, chemii i geografii z elementami geologii. Jej laureaci przyjmowani są na studia w AGH z pominięciem procedury rekrutacyjnej.

Kolejny raz do finału olimpijskich zmagań w zawodach matematycznych zakwalifikował się uczeń naszej szkoły. W tym roku był to Jacek Nitychoruk z klasy III matematyczno – językowej.

W trzecim etapie olimpiady każdy z jego uczestników w ciągu dwóch godzin musiał rozwiązać 7 zadań, za które łącznie mógł zdobyć 100 punktów. W trakcie rozwiązywania zadań zawodnik nie mógł korzystać ani z kalkulatora, ani z tablic matematycznych.

Wiedza, umiejętności i praca, którą włożył Jacek w przygotowanie się do olimpiady oraz doświadczenie, które zdobył, startując w wielu innych konkursach, przyniosły znakomity efekt.

6 kwietnia, kiedy ogłoszono ostateczne wyniki, okazało się, że Jacek Nitychoruk zdobył 95 na 100 punktów i został laureatem III stopnia Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” w roku akademickim 2017/2018.

Warto dodać, że Jacek jest także finalistą tej edycji olimpiady w zakresie informatyki. 

Naszemu diamentowemu olimpijczykowi serdecznie gratulujemy sukcesu i dziękujemy za reprezentowanie szkoły. Życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych i satysfakcjonującego wyboru wyższej uczelni.

Archiwa
%d bloggers like this: