Koncert oraz wystawa w Państwowej Szkole Muzycznej

7 stycznia 2020 r. o godz. 17.00, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Raciborzu, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie artystyczne, będące podwójną inauguracją: początkiem współpracy między Liceum Sztuk Plastycznych oraz koncertem inauguracyjnym z okazji otwarcia po gruntownym remoncie sali koncertowej raciborskiej Państwowej Szkoły Muzycznej.

Podczas koncertu z cyklu MUZYCZNA RESTART wystąpiła utalentowana wokalistka Judyta Pisarczyk wraz ze swoim zespołem w składzie: Michał Jakubczak – fortepian, Mateusz Szewczyk – kontrabas oraz Stefan Raczkowski – perkusja. Koncertowi Judyta Pisarczyk Quartet towarzyszyła wystawa prac fotograficznych autorstwa uczniów i absolwentów raciborskiego Liceum Sztuk Plastycznych pt. MAGIA ŚWIATŁA. Wystawa prac uczniów LSP powstałych pod kierunkiem dr Gabrieli Habrom-Rokosz wpisała się zarazem w ramy Ogólnopolskiego Festiwalu Fotografii Otworkowej – OFFO’2019 w roku jubileuszowym 180-lecia narodzin fotografii. To pierwsze, ale na pewno nie ostatnie wspólne przedsięwzięcie raciborskich szkół artystycznych, bowiem już niedługo będziemy mieli przyjemność zaprosić na kolejny koncert i towarzyszącą mu wystawę prac plastycznych. Więcej informacji już wkrótce.

 

Archiwa
%d bloggers like this: