Inauguracja roku jubileuszowego z muzyczną oprawą

Tegoroczny koncert zimowy przygotowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 4 zainaugurował obchody roku jubileuszowego raciborskiego Kasprowicza, który świętuje swoje 75 – lecie.

 

Koncert kolęd, pastorałek i piosenek zimowych w wykonaniu uczniów ZSO 1 oraz SP 4 odbył się już po raz trzeci w gościnnych progach Raciborskiego Centrum Kultury 10 grudnia 2019 roku. Jak zwykle wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem rodziców, nauczycieli oraz uczniów obu szkół. Nie zabrakło na widowni także gości szczególnych, przedstawicieli władz miasta i powiatu, kuratorium oraz raciborzan, którzy przyszli posłuchać utalentowanej młodzieży. Jak co roku na scenie zaprezentowali się uczniowie raciborskiego Kasprowicza wraz z młodszymi kolegami z sąsiedniej podstawówki. Wspólne przygotowania, próby, a wreszcie występy były doskonałą okazją do zawiązywania nowych znajomości i z pewnością sprzyjały integracji obu szkół. Młodsi świetnie czuli się w towarzystwie starszych koleżanek i kolegów, a licealiści doskonale sprawdzili się w roli nieco bardziej obytych ze sceną przewodników dla młodszych artystów.

Tym razem jednak spotkanie miało szczególny charakter, ponieważ podczas koncertu zainaugurowany został rok 75 – lecia I Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu. Ten piękny jubileusz zasługuje na niezwykłe uczczenie, dlatego organizatorzy postanowili nie świętować go jednorazowo, ale poprzez cały szereg imprez, które odbywać się będą na przestrzeni kolejnych miesięcy. Inauguracji jubileuszu na scenie Raciborskiego Domu Kultury dokonała pani Wicedyrektor Grażyna Strózik, Wicestarosta Powiatu Raciborskiego Marek Kurpis i Dyrektor Biura Poselskiego Ministra Michała Wosia – Szymon Szrot po czym rozpoczęto świętowanie przy dźwiękach kolęd, pastorałek oraz nastrojowych zimowych piosenek.

Poniżej fotorelacja z tego niezwykłego wydarzenia, autorstwa Gabrieli Habrom – Rokosz.

Archiwa
%d bloggers like this: