Konferencja o energii

Ale się działo! 19-tego maja w auli szkolnej naszego liceum w Raciborzu odbyła się konferencja dotycząca odnawialnych źródeł energii oraz fotowoltaiki. Nasz dzielny i pełen sił zespół przygotował kilka najważniejszych punktów konferencji.

Najpierw wprowadziliśmy zgromadzonych gości w zagadnienie odnawialnych źródeł energii. Z pasją przedstawialiśmy działania, rodzaje oraz przykładowych instalacje fotowoltaiczne. Nasza prezentacja zawierała także omówienie prac naszego zespołu w I etapie konkursu „Postaw na słońce”. Nasze wystąpienie zakończyło przedstawienie możliwych planów finansowych oraz dotacji na instalacje fotowoltaiczneOfertę finansową zaprezentowali eksperci z rybnickiego Banku Ochrony środowiska – dyrektor placówki Grzegorz Biela oraz doradca bankowości prywatnej Paulina Kawalec-Fojcik. Wśród zaproszonych gości, na konferencji, był również obecny prezes raciborskiej firmy Sunex S.A. – Romuald Kalyciok. Gospodarzem naszej słonecznej konferencji był zespół konkursowy „Wtyczki na promyczki”, czyli nasz promieniujący radością  skład: Magdalena Helmich, Kacper Kordek, Tomasz Furgoł, Anna Wieczorek, Dariusz Nowak, Izabela Kulbaka, Przemek Kempe, Olivia Lipiec oraz Michał Zgrzendek. Przepiękny czas, udane popołudnie, wiele wrażeń i doświadczeń. Konferencja już za nami! Dziękujemy wszystkim za przybycie i wsparcie.

Olivia Lipiec

Relacja w mediach

Archiwa
%d bloggers like this: