Konkurs “Misja – Książka”

 

Jak już wiecie, w naszej szkole mamy dwie drużyny, które biorą udział w konkursie „Misja – Książka” platformy Ridero. Liczymy na Wasze głosy, ale może jeszcze bardziej przekonamy Was do wsparcia działań dziewcząt, gdy trochę więcej o nich się dowiecie.

Drużyna z klasy 1M:

Od lewej: Alicja, Natalia i Sandra

 

Alicja Jacheć – jest wesołą dziewczyną, która uwielbia czytać, czasem niczym „Alicja z krainy czarów” przenosi się w świat wyobraźni i sama tworzy… Jest przy tym niepoprawną miłośniczką kultury wschodniej oraz fortepianu, na którym uczy się grać od około 3 lat. Uwielbia psy oraz wszystkie rodzaje czekolady – no może oprócz czekolady z rodzynkami.

Sandra Gajda – tryska humorem, zawsze ma coś do powiedzenia, ma niespożytą energię, którą – poza zainteresowaniami literackimi – rozładowuje na boisku – jest siatkarką w klubie sportowym w Krzanowicach. Ma trzy psy i królika. Czasami coś rysuje i zapisuje pomysły na opowiadania w notatniku. Miłośniczka słodyczy.

Natalia Grzeszata z kolei, poza talentem plastycznym, ma wiele innych umiejętności: gra na różnych instrumentach, pracuje w programach graficznych i muzycznych, ciągle poszerza swoje horyzonty… zawsze można na nią liczyć!

Dziennik Kwiecistych Uczuć” jest to zbiór opowiadań stworzony przez trzy uczennice z klasy I M. Przedsięwzięcie to można uznać za ich literacki debiut oraz pierwszą okazję do ujawnienia kiełkujących cicho, humanistycznych pasji.

Tematem przewodnim konkursu był DOM w szerokim tego słowa znaczeniu, dzięki czemu każde opowiadanie chwyta się go w inny sposób. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do refleksji oraz „poszukiwań” ukrytego „między zdaniami” motywu.

Przejście do następnego etapu uwarunkowane jest ilością zdobytych głosów oraz zajętym miejscem, dlatego serdecznie zapraszamy do zapoznania się z lekturą i oddania swojego cennego głosu.

Zagłosuj na książkę:
https://ridero.eu/pl/books/dziennik_kwiecistych_uczuc/

Archiwa
%d bloggers like this: