Konkurs szkolnych talentów

W piątkowy wieczór 29 listopada 2013 r. w auli naszej szkoły odbył sińę zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Konkurs Talentów. W konkursie, prowadzonym przez wice-przewodniczącego szkoły – Wojtka Hordejuka z kl. 2 MG, wzińęli udział śpiewający i grający uczniowie 1 LO, Liceum Plastycznego oraz Gimnazjum z Oddziałami Dwujńęzycznymi.

Szczegóły w rozwinińęciu newsa.

W piątkowy wieczór 29 listopada 2013 r. w auli naszej szkoły odbył sińę zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Konkurs Talentów. W konkursie, prowadzonym przez wice-przewodniczącego szkoły – Wojtka Hordejuka z kl. 2 MG, wzińęli udział śpiewający i grający uczniowie 1 LO, Liceum Plastycznego oraz Gimnazjum z Oddziałami Dwujńęzycznymi.

Wśród uczestników pojawili sińę obok wykonawców uczących sińę w szkołach muzycznych i grających w zespołach, którzy na scenie bywali już nie raz, również uczniowie wystńępujący po raz pierwszy na scenie, co powodowało nie lada wyzwanie dla jury, a dla widowni – dużą dawkńę emocji i radości. Obok wystńępów solowych, pojawiły sińę także duety, a nawet zespół Kleedkamers, który od lat uświetnia swoimi wystńępami szkolne akademie. Mogliśmy usłyszeæ utwory znane i mniej znane, reprezentujące różne gatunki muzyczne, piosenki w jńęzyku angielskim lub polskim, mińędzy innymi: Set fire to the rain Adele, Wariatka tańczy Maryli Rodowicz, hity z list przebojów utwory instrumentalne, jak River flows in you Yirumy czy gitarowa Rumba, a nawet piosenkńę autorską!

Po długich obradach jury – nauczycieli ZSO nr 1 – w składzie: p. Ewa Pytel, p. Katarzyna Kwiotek i p. Andrzej Widota, postanowiło przyznaæ nastńępujące wyróżnienia i nagrody:

1 miejsce i główną nagrodńę – bony do sklepu muzycznego Rondo Music, ufundowane przez Radńę Rodziców ZSO nr 1 – otrzymali ex-aequo Karolina Kurzeja z kl. 1 LP za wykonanie piosenki Bruno Marsa When I was your man oraz Dominik Depta z kl. 1 g2 za wykonanie piosenki zespołu Passenger Let her go.

Wyróżnienia zdobyli Mirela Kulik, Marysia Stugiewicz oraz zespół Kleedkamers.

Na zakończenie wieczoru mogliśmy posłuchaæ krótkiego, aczkolwiek znakomitego wystńępu Ewy Lopocz z kl. 2 MF, której akompaniował zespół Kleedkamers. Wszystkim uczestnikom konkursu składamy serdeczne gratulacje, a organizatorom – Samorządowi Uczniowskiemu, Dyrekcji ZSO 1, Radzie Rodziców i nauczycielom – wielkie podzińękowania.

 

Zdjńęcia: Agnieszka Sochiera

Archiwa
%d bloggers like this: