Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Josepha von Eichendorffa

28 maja 2018 r. odbył się w Łubowicach Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Josepha von Eichendorffa.

W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów: 6 z liceum i 4 z gimnazjum. Konkurs rozpoczął się o godzinie 10 uroczystym powitaniem wszystkich uczestników oraz przedstawieniem składów komisji. Następnie uczniowie podzieleni na trzy grupy rozwiązywali test z zakresu wiedzy o życiu poety. Po napisaniu testu prezentowali przygotowane przez siebie utwory: deklamowali wiersze, czytali prozę i śpiewali pieśni.

Po zakończonych zmaganiach konkursowych uczniowie i ich opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek a komisje podsumowywały wyniki całodziennych zmagań.

Podczas uroczystego zakończenia konkursu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom wraz z upominkami.

Laureaci konkursu to: Karolina Koletzko, Paulina Goretzka, Dominika Jasita, Paulina Otlik  z klas gimnazjalnych oraz Sara LopoczNicolina Posmyk, Julia Przybyła, Natalia Bedrunka, Dawid Bedrunka i Jakub Kupka z liceum. Wszyscy uhonorowani zostali podczas uroczystej gali, która odbyła się dnia 4 czerwca 2018 r. w Domu Kultury „Strzecha”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu wiedzy. Nauczycielkom: Sybilli Weledzie-Krężlewskiej, Emanueli Baron – Tomali oraz Zuzannie Kolosce, które przygotowały uczniów do konkursu, życzymy dalszych sukcesów w pracy z uczniami.

 

Archiwa
%d bloggers like this: