Korbielów 2015

Na zakończenie stycznia odbył sińę tradycyjny zimowy wyjazd w góry do Korbielowa, organizowany przez pana Damiana Krńężlewskiego. Młodzież spńędziła na stokach aktywne trzy dni. Szczegółowa relacja oraz zdjńęcia w rozwinińęciu newsa.

Na zakończenie stycznia odbył sińę tradycyjny zimowy wyjazd w góry do Korbielowa, organizowany przez pana Damiana Krńężlewskiego. Młodzież spńędziła na stokach aktywne trzy dni.

Trzydziestu uczniów naszej szkoły zaczńęło w tym roku ferie wcześniej. Już w środńę 28. stycznia wsiadaliśmy do autokaru i wyjeżdżaliśmy na trzydniowy wyjazd narciarsko-snowboardowy do Korbielowa. W Raciborzu śniegu nie było, ale wjeżdżając do Korbielowa odetchnńęliśmy z ulgą. Wszńędzie dookoła było biało.

Po przyjeździe na miejsce zostawiliśmy w schronisku bagaże i ruszyliśmy na stok. Początkujący narciarze i snowboardziści mogli doskonaliæ swoje umiejńętności pod opieką instruktorów, natomiast zaawansowani uczestnicy wyjazdu zjeżdżali pod czujnym okiem opiekunów. Po powrocie do schroniska najbardziej uczńęszczanym miejscem była kuchnia. Wszyscy przygotowywali obiadokolacji i mogli popisaæ sińę kulinarnymi zdolnościami.

Drugiego dnia zjeżdżaliśmy od 9:00 do 16:00 na długiej ponad dwukilometrowej trasie na Pilsku. Na początku rozgrzewka, a później wytrwale szusowaliśmy pod okiem instruktorów i opiekunów. Zmńęczeni, ale bardzo zadowoleni wracaliśmy do schroniska. Centrum towarzyskim ponownie stała sińę kuchnia. Przecież nic tak nie jednoczy, jak wspólne przygotowywanie posiłków.

Ostatniego dnia zjeżdżaliśmy od 9:00 do 12:00. Tego dnia pogoda była zdecydowanie najładniejsza. świeciło pińękne słońce. Wykorzystaliśmy maksymalnie te świetne warunki i zmńęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do Raciborza.

Wszyscy, którzy nie zdają w tym roku matury chńętnie powtórzą wyjazd w przyszłym roku.

Ola Flegel