Koszykarki na Półfinałach Wojewódzkich w Wodzisławiu Śląskim

Drużyna koszykarek ZSO nr 1 składająca się w większości z naszych maturzystek, po raz trzeci z rzędu zakwalifikował się do kolejnej fazy rozgrywek Licealiady Młodzieży Szkolnej organizowanych wg kalendarza Śląskiego Związku Sportowego – Półfinałów Wojewódzkich w Koszykówce Dziewcząt. Rozgrywki odbywały się w sali ZSE w Wodzisławiu Śląskim. Poza gospodarzami i naszym zespołem do tego etapu zakwalifikowała się drużyna z Rybnika i Czechowic. Na tym etapie rozgrywek zawsze obowiązuje system pucharowy. W wyniku losowania w pierwszym meczu zagrał zespół naszej szkoły i drużyna Liceum z Czechowic. To spotkanie nasze dziewczęta wygrały z dużą przewagą dzięki ogromnej mobilizacji zespołu z kapitanem naszej drużyny na czele. Wynik meczu 28: 13 (19 pkt. zdobyła kapitan zespołu). W drugim meczu nasza reprezentacja spotkała się z zawodniczkami z ZSO nr 4 w Rybniku. Od początku mecz był bardzo dynamiczny. Dziewczęta walczyły mimo złego samopoczucia, małych urazów. Po trzech kwartach meczu wciąż nasze dziewczęta prowadziły to ważne dla nas spotkanie (33:25). Niestety w trzeciej kwarcie kontuzji uległa nasza kapitan i czwarta kwarta należała już do Rybniczanek, mecz zakończył się wynikiem 37:45. Nasze dzielne dziewczęta zajęły II miejsce. Skład zespołu: Zuzanna Stęc kpt., Karolina Zimnicka, Aleksandra Schmidt, Dominika Stawarz, Klaudia Czaderna, Maria Stugiewicz, Kaja Sipel, Emilia Dziewit, Sandra Poznańska. Dziewczętom serdecznie gratulujemy a maturzystkom trener zespołu Anna Leśniak-Stęc serdecznie dziękuje za to, że przez trzy lata triumfowałyście na raciborskich boiskach.

Archiwa
%d bloggers like this: