Koszykarki w Finale Województwa Śląskiego wskoczyły na podium

Dzisiaj, 6 czerwca w Bytomiu koszykarki ZSO nr 1 reprezentowały nasze miasto w Finale Województwa Śląskiego w Koszykówce 3 x 3. W tej prestiżowej imprezie wzięło udział 11 zespołów żeńskich i 13 zespołów męskich z całego Śląska. Mecze rozgrywano na kompleksie boisk Torkat. W turnieju obowiązywał system brazylijski (po dwóch przegranych meczach zespół odpada z turnieju). W wyniku losowania, to nasze dziewczyny zagrały pierwszy mecz turnieju wygrywając go z dużą przewagą. Kolejny mecz okazał się być także z naszym udziałem, więc dziewczyny bez odpoczynku musiały przystąpić do kolejnego starcia. Koszykówka 3 X 3 to bardzo szybka gra, z szybkim wznawianiem akcji, dużą intensywnością pracy na boisku i koniecznością podejmowania natychmiastowych taktycznych decyzji. Bardzo wyczerpująca. A upał na boisku nikogo dziś nie oszczędzał. Tym bardziej cieszyło kolejne zwycięstwo. Następne wygrane mecze zapewniły nam miejsce wśród najlepszych czterech zespołów turnieju. Przegrywając mecz o wejście do ścisłego finału dziewczęta mogły jeszcze walczyć o wyższe miejsce w ogólnej klasyfikacji. Przy dużym wsparciu kibicującym nam koszykarzom z raciborskiego “Mechanika” skrupulatnie tę szansę wykorzystały i po raz pierwszy w Finałowych Rozgrywkach Województwa Śląskiego w Koszykówce 3 x 3 zdobyły III miejsce! Gratulujemy podium naszym dziewczynom i uczniom  raciborskiego CKZiU nr 2, którzy także zakończyli turniej na III miejscu. Brawo raciborska koszykówka!

Skład naszego medalowego zespołu: Zuzanna Stęc, Karolina Zimnicka, Dominika Stawarz. Trener zespołu Anna Leśniak – Stęc, która serdecznie dziękuje swoim zawodniczkom za wszystkie lata wspólnej pracy. To była ogromna przyjemność i satysfakcja. Powodzenia!

Archiwa
%d bloggers like this: