Koszykarki z naszego gimnazjum na podium

Marzec to początek międzyszkolnych rozgrywek gimnazjalistów. Jako pierwsze, tuż przed siatkarkami, do rozgrywek przystąpiły nasze młodziutkie koszykarki. W sali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Raciborzu do miejskich rozgrywek w koszykówce dziewcząt przystąpiły reprezentacje czterech szkół: SP nr 1, SP nr 4, SP nr 8 i Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi. Po reformie oświaty, rówieśnice naszych uczennic reprezentują tzw. grupę starszą szkół podstawowych. Zawody rozegrane zostały nielubianym przez większość systemem pucharowym. Po dość niefortunnym losowaniu, nasze dziewczęta rozegrały pierwszy mecz z reprezentacją SP nr 8. Ponieważ ten mecz przegrały, mogły walczyć jedynie o trzecie miejsce. W drugim meczu rywalkami na boisku naszych gimnazjalistek były dziewczęta z sąsiedniej szkoły – SP nr 4. W tym meczu dziewczęta zagrały bardzo dobrze i odniosły zdecydowane zwycięstwo, zapewniając sobie III miejsce w rozgrywkach miejskich.

Końcowa klasyfikacja miejskich rozgrywkach w koszykówce dziewcząt:

I miejsce – SP nr 8

II miejsce – SP nr 1

III miejsce –  Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi

IV miejsce – SP nr 4

Skład zespołu koszykarek naszego gimnazjum:

Emilia Dziewit, Martyna Mańkowska, Wiktoria Jacków, Zuzia Holauer, Zuzia Kowalska, Ada Malcharczyk, Zuzia Krzemień, Zuzia Niżborska, Marta Burszyk. Trenerem zespołu jest p. Anna Leśniak – Stęc.

Archiwa
%d bloggers like this: