Kreatywne zajęcia języka francuskiego w Liceum Plastycznym

Końcówka I semestru to bardzo dobry moment, aby podsumować przedsięwzięcie artystyczno-językowe, które zrealizowali uczniowie klasy 3 Liceum Plastycznego w ramach zajęć języka francuskiego.

Przez ostatnie kilka tygodni pracowali oni nad projektem “Couvre-chef”, polegającym na przygotowaniu najróżniejszych nakryć głowy. Przechodząc od fazy pomysłu, przez jego opis i szkic, a kończąc na wykonaniu, uczniowie musieli własnoręcznie połączyć swoje zdolności manualne i kreatywność z użyciem języka francuskiego. Zostali ocenieni nie tylko za wykonanie pięknych kapeluszy, toczków czy nakryć głowy godnych arabskich księżniczek, ale przede wszystkim za umiejętność pracy w grupie i negocjowania, estetykę wykonania oraz opisy swoich prac w języku jakim na co dzień mówiła m.in. Coco Chanel.

Projekt zrealizowany przez uczniów stanowi element innowacji pedagogicznej realizowanej na lekcjach języka francuskiego w Liceum Plastycznym przez jej pomysłodawczynię Panią Małgorzatę Sokołowską.

Archiwa
%d bloggers like this: