Lekcja pielęgniarstwa dla uczniów z „Kasprowicza” w raciborskiej PWSZ

     W dniu 29 maja uczniowie klasy 2 biologiczno-chemicznej I Liceum Ogólnokształcącego, w ramach współpracy z PWSZ w Raciborzu, odbyli zajęcia na kierunku pielęgniarstwa. Uczniowie mieli możliwość poznania historii tego kierunku, choć w raciborskiej PWSZ działa on dopiero od roku – tradycja pielęgniarstwa jest bardzo długa. Uczniowie dowiedzieli się, że praca pielęgniarza wymaga ogromnej odpowiedzialności. Zawód ten należy do grupy zawodów najbardziej obdarzonych zaufaniem społecznym, choć bywa ciągle niedoceniany…

      Duże wrażenie na młodzieży zrobiły pracownie specjalistyczne. Sale wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny, na którym można wykonać wiele przydatnych ćwiczeń praktycznych. Podczas spotkania młodzież uczyła się robić zastrzyki, zakładać kaniule dożylne, wykonywać ćwiczenia czynne i bierne z chorym leżącym, a nawet ścielić łóżko chorego. Było to bardzo atrakcyjne spotkanie, uczniowie pełni nowych wrażeń i nowej wiedzy wrócili do szkoły. Wielu z nich nie zdawało sobie sprawy, że tak blisko naszej szkoły można wzbogacać zainteresowania i rozwijać doświadczenia medyczne. Na pewno jeszcze niejednokrotnie skorzystamy z gościnnych murów PWSZ.

 

Archiwa
%d bloggers like this: