Licealiści we wrocławskiej operze

W środę, 8 marca 2017 r. uczniowie klas: I H, II MG i siedem wiernych fanek opery z klasy III H uczestniczyło w wycieczce do Wrocławia. Głównym punktem programu była Gala Operowa.

Wcześniej zwiedzaliśmy zabytki Wrocławia, spacerując – podziwialiśmy to piękne miasto przy pięknej, słonecznej pogodzie.
Bardzo ciekawa okazała się katedra św. Jana Chrzciciela na Ostrowie Tumskim, którą obejrzeliśmy na początku naszej wycieczki. Następnie, mijając po drodze wrocławską fontannę „Szermierz”, udaliśmy się do Muzeum Narodowego. Tam wzięliśmy udział w prelekcjach dotyczących analizy dzieł malarskich na przestrzeni wieków.
Ostatnią atrakcją tego wyjazdu był pobyt w operze, na gali z okazji dnia kobiet. W tym niesamowitym miejscu wysłuchaliśmy najpiękniejszych arii, np. „Libiamo” z opery Traviata Giuseppe Verdi’ego, znanych duetów w wykonaniu Jany Sibera i Václava Sibery, solistów Teatru Narodowego w Pradze, jak również muzyki orkiestrowej i baletowej w wykonaniu Orkiestry Opery Wrocławskiej.

Wrażenia z tej wycieczki na długo pozostaną w naszej pamięci, a doznania artystyczne z opery pewnie wielu z nas będzie chciało powtórzyć w najbliższej przyszłości.

Dziękujemy naszym wychowawcom: panu Damianowi Krężlewskiemu (1H) i panu Dariuszowi Rudzkiemu (2MG) oraz organizatorce wyjazdu – pani Grażynie Strózik.

Nicol Nagel i Paulina Szincel z 1H

 

 

 

 

 

 

 

Archiwa
%d bloggers like this: