Literacki sukces Mikołaja Cembaluka

Mikołaj Cembaluk z klasy 2 BC został laureatem 1. miejsca w prestiżowym XVIII Ogólnopolskim Konkursie na Pracę z Literatury. Prace z całej Polski nadesłały 424 osoby.

Mikołaj opracował jeden temat z dziesięciu do wyboru.

Znacznie łatwiej jest spostrzec błąd, niźli ujrzeć prawdę; albowiem błąd leży na powierzchni i można go przezwyciężyć; prawda kryje się głęboko i nie każdemu dane będzie jej szukać. (Johann Wolfgang Goethe) Odwołując się do utworów literackich i filmowych oraz własnych doświadczeń, przeprowadź polemikę ze słowami Johanna Wolfganga Goethego lub potwierdź ich słuszność.

Praca wraz z recenzją przewodniczącej jury, prof. dr hab. D. Krzyżyk z Uniwersytetu Śląskiego znajdzie się niebawem w szkolnym magazynie Ad operam!
Opiekunem laureata w tym współzawodnictwie była pani Bogumiła Jankowska.
GRATULUJEMY!!!

Archiwa
%d bloggers like this: