“Ma pani talent” – wyróżnienie dla Victorii Malcharek

Talent Victorii zauważyli organizatorzy ogólnopolskiego konkursu fotograficznego PORTRET 2018, przyznając Jej WYRÓŻNIENIE. Na podkreślenie zasługuje fakt, że Victoria znalazła się w gronie 15 wyróżnionych z grona 8346 fotografów z całej Polski (były też zgłoszenia spoza granic naszego kraju – ok 5% zgłoszeń) — w opinii komisji oceniającej “najbardziej utalentowanych i rokujących na dalszy rozwój.” 
Victoria Malcharek, uczennica klasy 2 Liceum Plastycznego w ZSO nr 1 w Raciborzu, do konkursu zgłosiła portrety Wiktorii Plury – koleżanki z klasy – wykonane podczas lekcji fotografii w szkolnym ogrodzie, oczywiście pod czujnym okiem pani Gabrysi Habrom-Rokosz.
Tak wyglądają wyróżnione prace:

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Poniżej kilka zdań opinii, którą otrzymała od organizatora konkursu:
“Widzimy, że jest Pani na początku swojej drogi rozwoju w fotografii, niemniej podobają nam się Pani prace.”
“Dobrze wykorzystuje Pani światło – faktury materiałów i skóry (oraz jej jednolity koloryt) wyglądają naturalnie.”
“Znów świadomie uwiecznia Pani emocje, jest tu jakieś przesłanie – uciekające od obiektywu spojrzenie portretowanej osoby woła o uwagę. Dużo tu szczegółowości, dbałości o faktury podkreślające delikatność, naturalność i emocjonalność ujęcia.”
“Ma Pani talent i warto o niego zadbać bez względu na to, czy myśli Pani o fotografii jak o hobby czy pracy komercyjnej, czy marzy się Pani współpraca z galeriami — to wszystko kwestia czasu i włożenia odpowiedniej pracy. Jest potencjał — warto to rozwijać, dla siebie, dla własnego samopoczucia i rozwoju!”

W nagrodę Victoria została zaproszona do Warszawy na specjalne, kilkudniowe warsztaty z zakresu fotografii portretowej, które odbędą się w lutym. Organizatorzy pokryją 50% kosztów tych warsztatów.

Gratulujemy Victorii i życzymy dalszych sukcesów!
Archiwa
%d bloggers like this: