Maciej Sokołowski gościem kolejnego “Spotkania z Absolwentem”

Gościem ostatniego “Spotkania z Absolwentem”, które odbyło się w poniedziałek 29 października 2018 r. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1, był Maciej Sokołowski. Absolwent 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza, z wykształcenia prawnik, ale z zamiłowania dziennikarz, opowiedział swoim młodszym kolegom i koleżankom o codziennej pracy, ostatnio jako korespondent z Brukseli, w telewizjach TVN i TVN24 . Choć tematem spotkania miał być “Język współczesnych mediów”, to dyskusja zaskoczyła nawet samego gościa, bo okazało się, że jedynie niewielka część uczniów ogląda tradycyjne media! Maciej Sokołowski, absolwent z 2005 roku, jest również reprezentantem pierwszego rocznika uczniów, którzy ukończyli gimnazjum. Historia zatoczyła koło, bowiem wśród uczniów uczestniczących w spotkaniu, prócz tych z klas liceum ogólnokształcącego i liceum plastycznego, byli uczniowie klasy 3g2 – ostatniego rocznika, który zamyka ponad 10-letni czas gimnazjów.

Zapraszamy do zobaczenia galerii zdjęć ze spotkania, których autorką jest Julia Łubik z klasy 2 LP.

Archiwa
%d bloggers like this: