Majowy rajd po Beskidzie Żywieckim

W dniach 7-8 maja 2018 r. miłośnicy gór z naszej szkoły wybrali się na kolejny rajd.

Tym razem celem naszej wędrówki było zdobycie najwyższych szczytów Beskidu Żywieckiego. Wyruszyliśmy niebieskim szlakiem, tzw. Górnym Płajem z Przełęczy Krowiarki. Po dotarciu do Schroniska na Markowych Szczawinach i krótkim odpoczynku zdecydowaliśmy się na przejście żółtym szlakiem, tzw. Percią Akademików na szczyt Babiej Góry. Perć Akademików zyskała sobie sławę najpiękniejszej, ale też najbardziej wymagającej drogi na szczyt Babiej Góry. W niektórych miejscach, dla ułatwienia wejścia trasa zabezpieczona jest łańcuchami i klamrami.

Babia Góra (Diablak), zwana też Kapryśną Matką Niepogód była dla nas bardzo łaskawa. Na szczycie przywitało nas słońce, bezchmurne niebo i niesamowite widoki na całe Tatry.

W drugim dniu naszej wędrówki przez Pasmo Policy dotarliśmy na Halę Krupową i niestety musieliśmy wracać do domu.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Wiktoria, jedna z uczestniczek rajdu, tak podsumowała nasz wyjazd :

Szkolna wycieczka w góry! Niesamowicie spędzony czas i niezapomniane chwile. Wspaniała atmosfera udzieliła się każdemu z nas. Zapierające dech widoki zawsze pozostaną w naszej pamięci. Atakując Babią Górę mieliśmy piękną pogodę. W schronisku nie zabrakło też gier, zabaw i śmiechów. Zapraszamy serdecznie na kolejną naszą wyprawę.”

Archiwa
%d bloggers like this: