Mamy Laureata Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie

 

Mamy Laureata!

Ponad 400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski spotkało się w poniedziałek 4 grudnia 2017 r. w Opolu, by przystąpić do finałowego testu wiedzy o wartościach w sporcie oraz o piłce ręcznej. Uczniowie biorący udział w finale zakwalifikowali się do niego z etapów szkolnych, w których brało udział ponad 110 szkół ponadgimnazjalnych. Wśród finalistów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły: Alicja Multaniak, Anna Pośpiech, Anna Walaszek, Kamil Ignacy i Wojciech Rybiński. Tematyka dotyczyła historii piłki ręcznej oraz życiorysów polskich zawodników. Uczestnicy „Olimpiady Wiedzy i Wartości w Sporcie” musieli wykazać się również znajomością życia bł. Piotra Jerzego Frassatiego jak również tekstami nauczania papieży: św. Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka, w których poruszana została rola sportu.

„W szkołach na etapie wewnątrzszkolnym wzięła udział imponująca liczba osób, bo aż prawie 2000. To projekt, który ma nie tylko nauczyć tego co dobre w sporcie, ale też wychować do wartości, które w nim drzemią. Nagradzamy nie tylko uczniów, ale również szkoły, które reprezentują. Chcemy docenić również nauczycieli, bo bez ich zaangażowania i mobilizacji uczniów nie było by dziś tak dużej frekwencji. Dziś aula wypełniła się ludźmi, którzy chcą zwyciężyć” – mówił w dniu finału ks. Jerzy Kostorz, dyrektor Wydziału Katechetycznego w Opolu.

 

Obrazy newsów: 1.jpg

Gośćmi specjalnymi finału byli Rafał Kuptel, trener Gwardii Opole oraz zawodnicy kadry narodowej Adam Malcher i Antoni Łangowski. Spotkanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Trener Rafał Kuptel podkreślał jak ważne są w życiu marzenia oraz to, żeby stawiać sobie cele i do nich dążyć. Bramkarz i kapitan reprezentacji Polski Adam Malcher podkreślał rolę kibiców i ich doping, który daje skrzydeł.

W konkursie zostało nagrodzonych 60 uczniów, 30 szkół oraz 30 opiekunów. Jednym z laureatów tegorocznej edycji konkursu został Kamil Ignacy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów – nie tylko tych sportowych! Gratulacje dla pozostałych reprezentantów naszej szkoły!

Uroczysta gala i konferencja z wręczeniem nagród odbędzie się 12 grudnia w Kampusie Politechniki Opolskiej.

Archiwa
%d bloggers like this: